2020 ONLINE KPSS A-B KURSU

Sınav sürecinde ihtiyacınız olacak her şey Makro TV’de sizlerle olacak.

 • ANKARA’nın En İyi EĞİTMEN KADROSU
 • Nitelikli Yayın Desteği
 • 10 Deneme Sınavı
 • Rehberlik – Kariyer Planlama
 • Canlı Dersler
 • Tüm Dersleri sınava kadar tekrar tekrar izleme imkanı
 • 7/24 Whatsapp Desteği

GENEL BİLGİLER

DEĞERLİ MEMUR ADAYI;

Kursiyer 16 yıllık bir eğitim sürecinin ardından tam üniversite mezuniyetiyle birlikte işe başlayıp hayata atılacağını düşünürken karşısına zorlu bir sınav, zorlu bir süreç daha çıkıyor. Son olarak üniversite yerleştirme sınavında çoktan seçmeli şekilde sınanan kursiyerin 5 yıllık aradan sonra yeniden, geleceğinin dizaynında bir yardım alması gerekiyor.

Eğitim hayatını başarıyla tamamlamış üniversite mezunu gençlerimiz geleceklerinin sorumluluğunu sırtlayıp bu zorlu sürece adım atmaya karar veriyor. Yaşamının geri kalanını belirli bir refah seviyesine taşımak ve saygın bir meslek sahibi olabilmek için tüm enerjisiyle yola koyuluyor.

ÖRNEK DERS ANLATIM VİDEOSU

Biz de Makro TV olarak tam bu noktada kursiyere gereksinimi olan yol haritasını çiziyoruz. Zamanı en iyi şekilde kullanabilmesi, KPSS ve Kurum Sınavlarına yetecek bilgi donanımına sahip hale gelmesi, yayın desteği ile sınavda gelebilecek soru tipini önceden tanıması, KPSS formatında yapılan denemelerle asıl sınavın provasını yapabilmesi, kariyer yönlendirmesi ile hedef belirlemesi konusunda kursiyerimize destek oluyoruz.

Makro TV kuruluşundan itibaren KPSS-A ve KPSS-B grubuna yönelik eğitim vermektedir. Tecrübesi 2001 yılına dayanan ve birçok öğrencinin kariyerinde imzası olan eğitimciler ile idari kadro emin adımlarla ilerlemenize destek olacaktır.

Online Eğitiminizde test, yazılı ve sözlü sınavlara yönelik tüm süreci kapsayan bir eğitim verilmektedir.

ŞİMDİ SIRA SİZDE !

2021 KPSS Alan Bilgisi ve Genel Kültür – Yetenek

İDEALLERİNİZ İÇİN ATACAĞINIZ ADIMLARIN CİDDİYETİNİN FARKINDAYIZ VE YANINIZDAYIZ.

KAMU PERSONELİ SEÇME SINAVI (KPSS)

657 sayılı Devlet Memurları Kanunu ve 217 sayılı Devlet Personel Başkanlığı Kuruluş ve Görevleri Hakkında Kanun Hükmünde Kararnameye dayanılarak, 2002 yılında yürürlüğe giren Kamu Görevlerine ilk Defa Atanacaklar için Yapılacak Sınavlar Hakkında Genel Yönetmelik, ilk defa kamu hizmeti ve görevlerine atanacakların seçimi ile kamu kurum ve kuruluşlarında özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen mesleklere atanacakların ön elemesi amacıyla yapılacak sınavların genel ilkeleri ile usul ve esaslarını tespit etmek maksadıyla yürürlüğe girmiştir. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) ilk olarak 1999 yılında Devlet Memurluğu Sınavı (DMS), 2001 yılında Kurumlar için Merkezi Eleme Sınavı (KMS) olarak yapılmakta iken, 2002 yılında yürürlüğe giren Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) adıyla yapılmaya başlanmıştır.

KPSS KPSS‐A, KPSS‐B ve KPSS‐Öğretmenlik olmak üzere temelde üçe ayrılmaktadır. Kamu kurumlarının müfettiş, uzman, denetmen ve kontrolör yardımcılığı ile kaymakam adaylığı kadroları KPSS‐A, diğer tüm kadrolar ise KPSS‐B olarak tanımlanmaktadır. Öğretmen alımlarına yönelik sınav ise KPSS Öğretmenlik olarak adlandırılmaktadır. Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) bu kadro ve görevlere atanacak adaylar için yapılacak işlem ve sınavları kapsar.

KPSS A GRUBU KADROLAR

Başbakanlık, bakanlar, bunların müsteşarlık, başkanlık ve bağımsız genel müdürlük düzeyindeki bağlı ve ilgili kuruluşları ile bağlı ortaklıklarındaki, özel yarışma sınavına tabi tutulmak suretiyle girilen ve belirli bir yetişme programı sonrası yeterlik sınavına tabi tutulan mesleklere ilişkin kadro ve görevler ile il özel idareleri ve belediyelerin teftiş kurullarına, atanacak adayların ön elemesi için, müfettiş, uzman, denetmen yardımcılıkları, kontrolör ile kaymakam adaylığı kadrolarına A grubu kadrolar, bu kadrolara atanabilmek için yapılan sınava da KPSS‐A denmektedir.

Bu kadrolara genel olarak SBF, Hukuk, iktisat, İİBF ve işletme Fakültesi mezunları başvurabilmekte olup, nadiren de olsa bazı kurumlar mühendislik veya diğer dört yıllık bölüm mezunlarının da müfettiş, denetmen, uzman yardımcılığı ve kontrolör kadro|arına başvurabilmelerine imkan tanımaktadır. Ancak şunu belirtmek gerekmektedir: KPSS‐A kadroları temel olarak İİBF, Hukuk, SBF, İktisat ve İşletme Fakültesi mezunlarına yöneliktir. Sadece çok az sayıda kurum, bu fakülteler dışındaki fakülte mezunlarının da başvurularını kabul etmektedir.

Örneğin kimi kamu kurumları mühendislik fakültesi mezunlarının (AB Genel Sekreterliği) kimileri Fen/Fen‐Edebiyat Fakültesi mezunlarının (DİE) kimileri de Tabip, Diş Tabibi, Eczacı, Kimyager veya Kimya Mühendislerinin (sağlık Bakanlığı) başvurularını kabul etmeye başlamıştır. Mühendislik, mimarlık, fen edebiyat, tıp gibi fakülte ve bölümlerden de başvuru alınmasına rağmen, bunlar oldukça sınırlıdır. Kamu kurum ve kuruluşları, (A) grubu olarak nitelenen kadrolarına personel seçimini, esas olarak kendi mevzuatına göre yapacakları giriş sınavı ile gerçekleştirir.

Ancak, kendi mevzuatında hüküm bulunmak kaydıyla KPSS puanları, giriş sınavı yapılmadan da ilgili omu kurum ve kuruluşlarınca, doğrudan (A) grubu kadrolara atama için kullanılabilir. Adayların öncelikle KPSSʹYE girmeleri ve ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının belirleyeceği bir taban Duanın üzerinde KPSS puanı almış olmaları şarttır. Giriş sınavına, KPSS sonuçlarına göre belirlenen adaylardan, açıktan atama izni alınmış kadro ve Pozisyon kontenjanının 20 katından fazla olmamak üzere kamu kurum ve kuruluşları tarafından belirlenen sayıda aday çağrılır. KPSS‐A kadrolarına başvuracak adaylar başvuru yapmak istediği Kamu kurum ve kuruluşlarının A grubu kadrolarında belirtilen görevlere ilişkin giriş sınavı şartlarında belirtilen KPSS puan türü ve asgari puanı almak zorundadır.

A grubu ise GENEL YETENEK ve GENEL KÜLTÜR testinin yanı sıra, YABANCI DİL, İKTİSAT, HUKUK, MUHASEBE, MALİYE, İŞLETME, KAMU YÖNETİMİ, ÇALIŞMA EKONOMİSİ VE ENDÜSTRİ İLİŞKİLER, İSTATİSTİK, EKONOMETRİ, ULUSLAR ARASI İLİŞKİLER gibi mesleki testler uygulanır. Öğretmenlik için sınava girecek adaylara ise; GENEL YETENEK ve GENEL KÜLTÜR testinin yanı sıra, EĞİTİM BİLİMLERİ testi de uygulanır. A Grubu kadrolarına sadece Lisans mezunları girebilmektedir. B Grubu kadrolarına ise; Orta Öğretim,Ön lisans ve Lisans mezunları girebilmektedir.

KPSS‐ A YAŞ SINIRI

KPSS ‐ A için 35 yaştan gün almamış olma şartı aranmaktadır.

HOCA KADROMUZ

Ders Eğitmen
ANAYASA-İDARE HUKUKU SOYSAL AYGÜN
CEZA HUKUKU ERÇAĞ HOCA
MEDENİ – BORÇLAR HUKUKU ALPER AKÇAY
TİCARET HUKUKU UFUK PİŞKİN
İCRA – İFLAS HUKUKU NECİP ÖZGÜR OLUKLU
MİKRO İKTİSAT SALİM GÖL
MAKRO İKTİSAT TUFAN SAMET ÖZDURAK
SON 4’LÜ BURCU DOĞAN
MUHASEBE SOYSAL KARACAN
MALİYE – VERGİ DEMET YAVUZ KAFKASLI

KAYNAKLAR

KPSS Paket Programa Kaydolan kursiyerlerimize;

 • Her dersten 1 Özgün Soru Bankası
 • Her dersten 1 Çıkmış Soru Bankası
 • Makro Akademi KPSS Altın Notlar
 • 20 Açıklamalı Deneme Sınavı

Dersi Anlatacak hocalarımızın yazarı olduğu ;

 • Anayasa Hukuku Ders Notu
 • İdare Hukuku Ders Notu
 • Ceza Hukuku Ders Notu
 • Medeni Hukuk Ders Notu
 • Borçlar Hukuku Ders Notu
 • Ticaret Hukuku Ders Notu
 • İcra – İflas Hukuku Ders Notu
 • Maliye Ders Notu
 • Muhasebe Ders Notu
 • Mikro İktisat Ders Notu
 • Makro İktisat Ders Notu
 • Büyüme Kalkınma UA İktisat Ders Notu
 • Tarih Ders Notu
 • Matematik Ders Notu

ücretsiz kargolanacaktır.

Kurs Başlama Tarihi

14 Eylül 2020

Kurs Süresi

800 SAAT

Ders Saatleri

Hafta İçi : 3 Akşam 18:30 – 21:30
Hafta Sonu: 09:00 – 18:00

2019 KAYMAKAMLIK GURUR LİSTEMİZ

+90 312 433 00 25

ŞİMDİ BİZE ULAŞIN

Örgün eğitimde, kursiyerleriyle birlikte büyük başarı yakalayan efsane kurs MAKRO KAYMAKAMLIK şimdi ONLINE EĞİTİMLE sizlerle.

Online Eğitim Giriş
Sizi arayalım
close slider
Size istediğiniz içeriği sağlayabilmemiz için kişisel verilerinizi, KVKK ve Gizlilik Politikamıza uygun olarak saklamamız ve işlememiz gerekiyor, buna izin veriyorsanız lütfen onay kutusunu işaretleyin.
Open chat